15/07/2019

Atık Isı Geri Kazanım Sistemi

Endüstriyel tesislerdeki en önemli ekipmanlar olan ısıl-mekanik ekipmanlar için enerji etüt çalışmalarının yapılması ve atık ısı noktalarının belirlenerek ısı geri kazanım yollarının projelendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Çünkü, atık ısı geri kazanım projelerinin yapılmaması durumunda gereksiz yakıt tüketimi ve maddi kayıplar ortaya çıkmaktadır. Ülkemizdeki endüstriyel tesisler üzerinde yapılan araştırmalarda, ısıl-mekanik ekipmanların verimsiz çalıştıkları tespit edilmiştir.

peakEES Energy olarak, tesislerdeki ısıl-mekanik ekipmanların verimlilikleri değerlendirilerek atık ısı noktaları belirlenmekte ve Atık Isı Geri Kazanım Sistemleri için projelendirilmektedir. Öncelikle, atık ısının önlenmesi ile ilgili çalışma yapılırken, sonrasında atık ısının özel tasarlanan ısı değiştirici ile geri kazanımı yoluna gidilmektedir.

peakEES Energy olarak, tesisinizdeki ısıl-mekanik ekipmanları için verimlilik analizi yapmamızı ve atık ısı geri kazanım projeleri gerçekleştirmemizi isterseniz bize info@peakEES.com adresinden ulaşabilir ve talebinizi belirtebilirsiniz.

Isı Değiştiriciler