06/01/2016

SMART BOILER – AKILLI KAZAN PERFORMANS TAKİP SİSTEMİ

Buhar kazanları endüstriyel tesislerdeki en önemli yardımcı ekipmanlardandır. Buhar kazanları aynı zamanda yüksek yakıt tüketimleriyle de dikkat çekmektedir. Bir endüstriyel tesisin yakıt tüketimi içerisinde, buhar kazanları önemli bir paya sahiptir. Dolayısıyla, buhar kazanlarının verimi oldukça önemlidir. Günümüzde, buhar kazanları hala operatör kontrolünde ve bilinçsiz olarak işletilmektedir.

peakEES Energy olarak, endüstri 4.0 ve dijitalleşmenin getirdiği anlayışa uygun olarak, buhar kazanlarında performans takibini ve optimum verimde çalışma durumunu sağlayan Smart Boiler – Performans İzleme ve Değerlendirme Sistemini TÜBİTAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi‘nin desteği ile geliştirdik. Yapılan test ve doğrulama çalışmaları göstermiştir ki Smart Boiler buhar kazanlarının optimum performansta çalışmasını sağlamaktadır.

Smart Boiler, buhar kazanından aldığı verileri özel algoritma ve yazılımlarla işleyerek operatöre gerek kalmadan buhar kazanının optimum performansta çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimini minimum seviyede tutmaktadır.

Smart Boiler ile ilgili detaylı bilgilere Ürünler sayfasından ulaşabilirsiniz.